Vrijdag 21 augustus geef ik in de Bibliotheek aan de Vliet in Voorburg een lezing over kunst geinspireerd door de toneelstukken van William Shakespeare
William Shakespeare (1564-1616) is de grootste Britse toneelschrijver aller tijden. Zijn meesterwerken vormen al eeuwenlang een inspiratiebron voor kunstenaars. In deze boeiende lezing neemt kunsthistorica Anne Marie Boorsma je mee in de invloed die Shakespeare had én heeft op de beeldende kunst.
Ophelia
Vele kunstenaars lieten zich inspireren door de stukken van Shakespeare. Denk bijvoorbeeld aan het wereldberoemde schilderij Ophelia van John Everett Millais. Hierop wordt de tragische verdrinkingsscène uit Hamlet afgebeeld. In deze lezing vertelt Anne Marie Boorsma meer over de achtergronden van dit werk en over vele andere schilderijen met de toneelstukken van Shakespeare als onderwerp.
Toneelstukken die besproken worden, zijn Hamlet, Romeo & Julia, Macbeth, King Lear, Een Midzomernachtdroom, De Storm en De getemde feeks.
Prerafaëlieten
Anne Marie Boorsma richt zich vooral op de Prerafaëlieten. Deze Engelse kunstenaarsgroep uit 1848 zocht haar inspiratie in de middeleeuwen en was zeer literair. Je maakt kennis met de prachtige werken van beroemde schilders zoals John Everett Millais, Dante Gabriel Rossetti, William Holman Hunt. Ook niet-Britse kunstenaars zoals Eugène Delacroix en Gustav Klimt komen aan bod.
Popcultuur
Tot slot ontdek je de verrassende invloed van deze kunst op onze tijd. Het is opvallend dat ook de huidige popcultuur (populaire cultuur) nog steeds teruggrijpt op schilderijen zoals Ophelia.
Vrijdag 21 augustus van 11.00 tot 13.00 uur. Niet leden € 5,00, leden €3,50, ooievaarspas €1,50
Voor reservering klik op bovenstaande afbeelding

